Pneumatiky NOKIAN

Nebezpečný aquaplaning na rozbředlém sněhu
 
Ochrana proti vzniku aquaplaningu na rozbředlém sněhu a nižší spotřeba paliva se zelenými zimními pneumatikami Nokian WR G2 a Nokian WR G2 SUV
Vznik aquaplaningu na rozbředlém sněhu představuje pro řidiče jednu z nejvíce nebezpečných situací v zimních jízdních podmínkách. Proto je pro ně bezpečná jízda na rozbředlém sněhu prioritou: podle reprezentativní studie předního výrobce zimních pneumatik Nokian Tyres je klíčová pro 95 % řidičů a významně tak předstihuje požadavek na bezpečnost na sněhu (89 %), na zledovatělém povrchu (81 %), při jízdě v dešti (71 %) nebo v suchých podmínkách (59 %).
 
Zelená zimní pneumatika Nokian WR G2 byla finskými odborníky vyvinuta speciálně pro bezpečnou jízdu po rozbředlém sněhu bez rizika vzniku aquaplaningu. Navíc má tento mistr v boji se sněhovou břečkou nižší valivý odpor a významnou měrou tedy snižuje spotřebu paliva. Aquaplaning na rozbředlém sněhu představuje pro řidiče veliké nebezpečí, protože pneumatiky ztrácejí kontakt s vozovkou a vozidlo přestává být ovladatelné. Studie finské technické univerzity v Tampere dokazuje, že při jízdě na rozbředlém sněhu je riziko úrazů se smrtelnými následky 4,9krát vyšší než při jízdě na suché vozovce.